2
Życie jest piękne / La Vita è bella (1997) lektor pl

Niezwykle zabawna i mądra opowieść o miłości, przyjaźni i o tym, że nawet w najgorszych czasach możemy sprawić, że życie jest piękne. Sympatyczny lecz niezamożny Guido zakoc...e się w pięknej Dorze. Dziewczyna jest dla niego niedostępna jak księżniczka-pochodzi bowiem z bogatej rodziny i jest zaręczona z pewnym gruboskórnym urzędnikiem. Guido wprowadza w życie najbardziej szalone pomysły byle tylko zwrócić na siebie uwagę. gdy w końcu mu się to udaje, jego szczęście burzy wybuch wojny. Guido znowu wykorzystuje swoją wyobraźnię i poczucie humoru, by oszczędzić swoim bliskim wojennego koszmaru.


pobierz ogladaj
Kategoria: Dramat, Komedie, Wojenne | Komenatrze - 0
2
Żelazny Orzeł / Iron Eagle (1986) TVPRip Lektor PL

Pułkownik lotnictwa kpt. Masters zostaje zestrzelony podczas lotu patrolowego nad jednym z bliskowschodnich państw. Uznany za szpiega zostaje skazany na śmierć. Jego syn Doug, wraz z innym pilotem z bazy ojca Chappym Sinclairem, przygotowuja misje odbicia kapitana Mastersa.


pobierz ogladaj
Kategoria: Klasyka, Wojenne | Komenatrze - 0
2
Żelazny krzyż / Cross of Iron / Steiner - Das Eiserne Kreuz (1977)

Akcja dzieje się podczas działań wojennych na froncie wschodnim w 1943 r. Sierżant Wermachtu Steiner, od trzydziestu lat w armii, był już porucznikiem, ale został zdegradowany za obrazę oficera. Dowódcą oddziału jest inny weteran płk Brandt (James Mason), który toleruje bezkompromisowe zachowanie sierżanta, ponieważ ma dla niego jako żołnierza szacunek i zaufanie. Bezpośrednim przełożonym Steinera zostaje kpt. Stransky (Maximilian Schell), pruski arystokrata, który zgłosił się na front wschodni na ochotnika, aby - jak jego ojciec i dziad - zdobyć najwyższe niemieckie odznaczenie bojowe, Żelazny Krzyż. Pomiędzy Steinerem i Stranskym narasta konflikt, ponieważ młody oficer dąży za wszelką cenę do zdobycia odznaczenia, nie licząc się z powierzonymi mu żołnierzami.


pobierz ogladaj
Kategoria: Filmy z lektorem, Wojenne | Komenatrze - 0
2
Zwycięstwo 1974 / PL

Zwycięstwo - polski film wojenny z 1974 roku. Film ten powstał z połączenie i skrócenia filmów "Kierunek Berlin" i "Ostatnie dni". Przedstawia z perspektywy szeregowego żołnierza I Armii Ludowego Wojska Polskiego końcową fazę wielkiej ofensywy 1945 roku zakończonej zdobyciem Berlina.


pobierz ogladaj
Kategoria: Polskie, Wojenne | Komenatrze - 0
2
Zwiadowcy - wśród obcych / Pathfinders: In the Company of Strangers2011 / DVD Lektor PL

Film opowiada historię największej inwazji na okupowaną przez nazistów Europę, która rozpoczęła się rankiem 6 czerwca 1944 roku. Celem tej operacji było uchwycenie przyczółka desantowego, eliminacja baterii dział, opanowanie mostów a przede wszystkim oczyszczenie grobli i wyjść z plaż dla lądujących rankiem wojsk alianckich.


pobierz ogladaj
Kategoria: Filmy z lektorem, Dramat, Wojenne | Komenatrze - 0
2
Zwiad 84 / Charlie MoPic 84C

Realistyczny, ogląda się go niczym dokument. Cały czas kręcony jest z punktu widzenia żołnierzy - widz widzi i wie tyle co sami żołnierze - obyło się bez żadnych sztuczek ze strony reżysera
Polecam. Film mało hollywoodzki, niektórym może się wydać nudnawy, ale przypomina trochę dokument z pola walki. Mało akcji, głównie rozmowy i osobiste dylematy żołnierzy. Jednak gdy już dochodzi do potyczek, są one pokazane w bardzo naturalny sposób (przynajmniej ja tak sobie to wyobrażam - w Wietnamie nie byłem). Akcje trzymają w napięciu i wielu mogą zmusić do refleksji "czy na prawdę chciałbym być na wojnie?"


pobierz ogladaj
Kategoria: FILMY » Wojenne | Komenatrze - 0
2
Zulu (1964) Napisy PL

1879 r., kolonia brytyjska w Natalu w Afryce Południowo-Wschodniej, którą kieruje wielebny Otto Witt i jego córka Margaretta. Niespodziewanie do misji dociera wiadomość, że cztery tysiące zuluskich wojowników zdziesiątkowało angielski garnizon, pokonując 1200 żołnierzy, i że teraz zamierzają zaatakować misję. Pastor Witt i Margaretta nalegają, aby czym prędzej ewakuować przebywających w misji ludzi. Ale porucznicy John Chard i Gonville Bromhead, dowodzący grupą 105 stacjonujących tam żołnierzy, podejmują decyzję o obronie Rorke's Drift. Rozpoczyna się walka.


pobierz ogladaj
Kategoria: Dramat, Historyczne, Klasyka, Wojenne | Komenatrze - 0
Najlepsze filmy


TopNews
  Reklama
  Reklama
  Najlepsze Gry na PC


  Najlepsze Gry na Konsole


 • Reklama
  Reklama
  Ostatnie Komentarze